Kolorowo i wesoło na pikniku rodzinnym w Spektrum [ZDJĘCIA]

0
Piknik Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza
Piknik Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza

Podczas pikniku, który odbył się w ramach projektu „Żyję zdrowo i bezpiecznie”, miały miejsce zabawy ruchowe, spotkanie z psem-terapeutą i wspólny grill.

W sobotę w siedzibie Stowarzyszenia Spektrum w Raciborzu odbył się rodzinny piknik. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a dzieci i rodzice uczestniczyli wspólnie w różnych konkurencjach i zabawach.

- reklama -

Na podopiecznych stowarzyszenia, ich rodzin i przybyłych gości, wśród których znalazł się m.in. prezydent Raciborza Mirosław Lenk, czekało mnóstwo atrakcji. Były zabawy ruchowe, dmuchany zamek, bańki mydlane oraz malowanie twarzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Mejką – psem-terapeutą. Uczestnicy pikniku mogli także obejrzeć prace plastyczne wykonane przez podopiecznych Spektrum. W ramach programu profilaktycznego można było pokonać prostą trasę wzdłuż liny w „alkogoglach”, które dają wyobrażenie percepcji, jaka jest po spożyciu alkoholu. Była też chwila na wspólne grillowanie i okazja do rozmów. Na koniec każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal wręczony przez prezydenta Raciborza.

– Był to bardzo mile spędzony czas w sympatycznym towarzystwie dzięki przybyłym gościom i wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji pikniku i dzielnie czuwali nad zabawą dzieci oraz organizowali czas spędzony podczas imprezy – podkreśla Stowarzyszenie Spektrum.

Projekt „Żyję zdrowo i bezpiecznie” realizowany był w ramach przyznanego przez Prezydenta Miasta Racibórz dofinansowania do wykonania zadania publicznego.

fot. Spektrum
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here