O tym jak wychować książkowego mola w Klubie Rodzica

Klub rodzica: Jak wychować książkowego mola?
Uczestnikami spotkania Klubu Rodzica byli również Ci najmłodsi.

Izabela Michta – autorka serii książek „Do Uszka Maluszka” była gościem, działającego w raciborskiej bibliotece Klub Rodzica. Blogerka opowiedziała o tym jak ważne jest czytanie dzieciom, udzieliła też wielu cennych rad rodzicom, którzy chcą wychować książkowego mola.

„Oswój z książkami niemowlaka”, „Specjalne miejsce do czytania do was mruga”, „Czytanie to świetna zabawa!”, „Książka wspólnie czytana jest najwięcej warta” i „Nie zawsze na czytanie jest chęć” to 5 Zasad Wychowania Małego Mola Książkowego, które wyczerpująco omówiła Izabela Michta w trakcie spotkania. Zanim jednak blogerka zainspirowała obecne mamy do nowych, literackich działań, przypomniała dlaczego czytanie dziecku od najmłodszych laty jest tak bardzo ważne.

- reklama -

Klub rodzica: Jak wychować książkowego mola?

– Czytając naszym dzieciom, rozbudzamy w nich wyobraźnię, rozwijamy słownictwo, ćwiczymy koncentrację, wyrabiamy umiejętność zapamiętywania a przede wszystkim budujemy więź z dzieckiem i stwarzamy wspaniałą okazję do tulenia – mówiła autorka w gościnnych progach raciborskiego Stowarzyszenia Spektrum.
W czasie kiedy mamy uczestniczyły w spotkaniu, ich pociechy korzystając z pięknej pogody wyszły z opiekunkami na podwórko, gdzie m.in. puszczały bańki mydlane. Na kolejne spotkanie organizator-Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza po wakacjach, we wrześniu.

Klub rodzica: Jak wychować książkowego mola?

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Integracja dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac./A/

fot. MiPBP

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj