Piłkarze Unii Racibórz zaczynają przygotowania do nowego sezonu

KS Unia Racibórz – MKS Lędziny
KS Unia Racibórz – MKS Lędziny

W ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 Unia rozegra cztery mecze towarzyskie.

Unia Racibórz utrzymała się w IV lidze rzutem na taśmę dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 i korzystnym wynikom innych spotkań. 16 lipca piłkarze raciborskiej drużyny wrócą do treningów. Przed startem rundy jesiennej rozegrają również cztery sparingi: 21 lipca z Dębem Gaszowice, 25 lipca z ROW-em II Rybnik i 4 sierpnia z Naprzodem Syrynia oraz u siebie 28 lipca o godz. 17:00 z Pogonią Prudnik.

- reklama -

Rozgrywki IV ligi rozpoczną się 11 sierpnia. Koniec rundy jesiennej zaplanowano na 17 listopada. Mecze będą się odbywały tylko w weekendy. OZPN Katowice przedstawił propozycję podziału IV ligi na grupę I „północną” i grupę II „południową”. W grupie z Unią Racibórz zagrają: Decor Bełk, LKS Czaniec, GKS Radziechowy-Wieprz, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, Wilki Wilcza, GKS II Tychy, LKS Goczałkowice, Dąb Gaszowice, Drzewiarz Jasienica, Spójnia Landek, Podbeskidzie II Bielsko-Biała i Polonia Łaziska Górne oraz beniaminkowie: MRKS Czechowice-Dziedzice i Płomień Połomia, a także zwycięzca barażu JSP Szczakowianka – Kuźnia Ustroń.

Dokonano również podziału na grupy w klasie okręgowej. Do trzeciej, w której grają Naprzód Borucin, Rafako Racibórz i LKS Krzyżanowice, przeniesiono z drugiej LKS Nędza i Silesię Lubomia. W tej grupie znalazły się także zespoły KS Kornowac i Czarni Gorzyce, które awansowały z raciborskiej A klasy. Terminarze nie są jeszcze znane.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here