Kaeyra i Wojciech Świerczyna wystąpili na przystani kajakowej [ZDJĘCIA]

0
Koncert KAEYRA & Wojciech Świerczyna na przystani kajakowej
Koncert KAEYRA & Wojciech Świerczyna na przystani kajakowej

Caroline Baran urodziła się w Chicago, ale jej korzenie są czysto polskie. Nauka gry na instrumentach przychodziła jej bardzo łatwo, jednak to śpiew był jej główną fascynacją.

 

- reklama -

20 lipca na przystani kajakowej w Raciborzu zaśpiewała Kaeyra, a na gitarze towarzyszył  jej Wojciech Świerczyna.

KAEYRA – Caroline Baran urodziła się w Chicago, ale jej korzenie są czysto polskie. Nauka gry na instrumentach przychodziła jej bardzo łatwo, jednak to śpiew był jej główną fascynacją. Mając 11 lat, zaczęła pracować nad swoim wokalem ze wspaniałą chicagowską nauczycielką Jade Maze.

Karolina Baran była wokalistką zespołu Caroline & The Priority, jak również wokalistą oraz basistką młodzieżowego zespołu PROFUSION. Bardzo często występowała akustycznie z młodym, zdolnym gitarzystą – Danielem Jonakiem. Byli pierwszymi polskimi obywatelami USA, którzy wystartowali w propozycjach do Listy Przebojów Polisz Czart w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ich debiut na Wyspach zakończył się zwycięstwem z piosenką „Creep”. Dwa lata temu Caroline rozpoczęła solową karierę pod scenicznym imieniem KAEYRA.

kaeyra raciborz

Caroline jest laureatką wielu prestiżowych festiwali, a jej autorska piosenka „Together” („What we have done”) pojawiła się na płycie Muzyczne Rodowody, wydanej w Polsce przez Fabrykę Zespołów.

Jest absolwentką Summer Shot Camp College Musicians Institute College in Hollywood, CA, gdzie zajęcia woklne miała z najlepszymi nauczycielami śpiewu w USA. Wzięła udział w 13. edycji programu American Got Talent i otrzymała 4 razy TAK.

W Roku 2016 Caroline otrzymała „honorably mentioned” na blogu zespołu Postmodern Jukebox. Od tego czasu rozpoczęła się jej współpraca z zespołem. Razem nagrali dwie piosenki „Time after Time” oraz „Nothing Else Matters”, a w tym miesiącu nagrali wspólnie nową piosenkę, która zostanie wypuszczona na początku jesieni.

kaeyra raciborz

W sierpniu 2017 r. wydala długo oczekiwaną płytę z własnym materiałem (muzyka i słowa Kaeyra aka Caroline Baran, Daniel Jonak, Artur Wnorowski) “Fountains Of Gold”. Producentem tej płyty jest Art Wnorowski. Aktualnie Caroline pracuje nad nowym materiałem z producentami znanych wokalistów.

W ostatnich kilku tygodniach otrzymała propozycję zaśpiewania hymnu amerykańskiego na rozpoczęcie meczu Chicago White Sox, co jest ogromnym wyróżnieniem. Dostała również propozycje od Burmistrza Miasta Chicago na otwarcie hymnem amerykańskim jednego z największych Festiwali Chicagowskich – Taste Of Chicago.

Wojciech SwierczynaWojciech Świerczyna, gitarzysta, aranżer, pedagog, znakomicie czuje się w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Laureat II Miejsca w 6. edycji Telewizyjnego Programu „Mam Talent” z zespołem Tekla Klebetnica. Koncertował w kraju i za granicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Francji i na Węgrzech. Przez wiele lat związany był z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Ma na swoim koncie wspólne koncerty z Natalią Kukulską, Krzysztofem, Wojtkiem i Piotrem Cugowskimi, Olgą Szomańską, Kubą Badachem, Haliną Frąckowiak czy Anną Wyszkoni. Na co dzień jest gitarzystą zespołu Gospel Rain i Gramy z Pokusą. Stałe udziela się jako muzyk sesyjny, jak również zajmuje się działalnością pedagogiczną.

publ. /j/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here