Śmiertelne zagrożenia podczas żniw

0
zagrożenia podczas żniw
Podczas żniw dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich - apelują raciborscy policjanci.

Lato to nie dla wszystkich czas spokojnego odpoczynku. Dla rolników lipiec i sierpień to czas intensywnej pracy na roli. Właśnie podczas żniw, dochodzi do wielu wypadków. Często chwila nieuwagi kończy się tragicznym wypadkiem.

Żniwa to okres wzmożonych prac na roli. W czasie pracy rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości. Szczególną uwagę zwróćmy na to, co robią nasze pociechy. Nie dajmy się zwieść rutynie i zawsze miejmy na oku bawiące się na podwórku dzieci.

- reklama -

My dorośli, wystrzegajmy się nieodpowiedzialnego zachowania, nie dopuszczajmy naszych nieletnich dzieci do obsługi i prowadzenia pojazdów i maszyn rolniczych. Może być to dla nich, a także innych osób, śmiertelnym zagrożeniem. Przypominamy również, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jest bardzo niebezpieczne i narusza to przepisy.

Apelujemy, aby uprzątnąć pozostawione przez maszyny zanieczyszczenia z drogi. Policjanci w okresie żniw będą szczególną uwagę przywiązywać do osób, które przyczyniają się do zanieczyszczania dróg przez prowadzone prace na polach. Mundurowi będą konsekwentnie pociągać do odpowiedzialności osoby, które poprzez niedbalstwo niszczą czy też zanieczyszczają drogę.

Pozostawiając ziemię czy inne zanieczyszczenia pochodzące z pola, stwarzamy realne zagrożenia w ruchu drogowym. Przy odrobinie deszczu powstaje śliskie błoto, które przyczynić się może do zerwania przyczepności kół naszego pojazdu, a w konsekwencji do wypadku drogowego.

oprac./A/

fot. pexels.com

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here