Gmina Krzanowice: Remonty w sołectwach, izba regionalna i strefa aktywności

Krzanowice
Krzanowice

Zmiany czekają sołectwa Wojnowice, Moravia, Borucin, Pietraszyn i Bojanów. Ponadto powstanie Krzanowicka Izba Regionalna.

– Nasze sołectwa w miejscach publicznych nabiorą nowego charakteru, a to za sprawą Programu Inicjatyw Lokalnych dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy wsparciu środków Gminy Krzanowice – informuje gmina Krzanowice. Zagospodarowane zostaną centrum Wojnowic i rynek w sołectwie Moravia, a w centrum Borucina na cele społeczne będzie przebudowany plac przy Domu Kultury. Ponadto wśród zadań znalazła się przebudowa infrastruktury drogowej na ul. Babiej Góry w Pietraszynie służącej mobilności komunikacyjnej mieszkańców. W Bojanowie natomiast będzie wybudowany chodnik na terenie centrum rekreacyjnego (dojście do szatni). Wszystkie prace będą wykonane do 15 października tego roku i będą kosztować ponad 180 000,00 zł (60 000 zł dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego i ok. 120 000 zł dofinansowanie z budżetu Gminy Krzanowice).

- reklama -

Oprócz tego w Pietraszynie pojawi się Otwarta Strefa Aktywności. 8 sierpnia podpisano umowę z wykonawcą – Zakładem Zieleni i Małej Architektury Usługi Transportowo-Sprzętowe i Ogólnobudowlane Alojzy Strzeduła z Pawłowa – na przebudowę istniejącego placu zabaw przy przedszkolu w Pietraszynie. Cały projekt obejmuje, oprócz montażu urządzeń siłowni, także budowę sprawnościowego placu zabaw dla dzieci, strefę gier i relaksu oraz zagospodarowanie zieleni. Termin oddania inwestycji to 15 października 2018 r.

Coraz bliżej jest także do powstania Krzanowickiej Izby Regionalnej – jest to działanie w ramach projektu pod nazwą „Śladami tradycji i rzemiosł”. W przetargu do remontu dawnego budynku WOP została wybrana Firma Budowlana Fach Bud Krzysztof Lasyk z Kietrza. Zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z budżetu Gminy oraz z budżetu RP. Remont ma zostać wykonany do połowy grudnia bieżącego roku.

fot. Gmina Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj