Lato z Biblioteką: Wycieczka do Krasiejowa [ZDJĘCIA]

0
Paleontologia dla poczatkujących – wycieczka do Krasiejowa
Paleontologia dla poczatkujących – wycieczka do Krasiejowa

Uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez raciborską bibliotekę poznali historię Ziemi, podziwiali rekonstrukcję szkieletu pradinozaura, a także zobaczyli ponad 70 gatunków mezozoicznych gadów i płazów.

Jak wyglądał nasz świat milion lat temu? Który z dinozaurów miał mózg wielkości orzeszka laskowego? Czy popularna seria filmów „Park Jurajski” przeinacza fakty? Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy wycieczki do JuraParku w Krasiejowie, gdzie wybrali się w czwartek 9 sierpnia w ramach zajęć Lato z Biblioteką.

- reklama -

Wycieczka rozpoczęła się od Wielkiego Wybuchu. Dzięki przejażdżce Tunelem Czasu dzieci poznały historię naszej planety nie tylko od zarania jej dziejów, ale i sprzed jej istnienia. Zobaczyły jak narodziła się Ziemia, jak ewoluowały pierwsze formy życia oraz jakie kataklizmy naturalne kształtowały kolejne etapy jej rozwoju. Następnie zajrzały do pawilonu Paleontologicznego, który stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można tam zobaczyć rekonstrukcję szkieletu pradinozaura, Silesaurusa opolensis – lokalnej gwiazdy, ponieważ odkryty został właśnie w Krasiejowie.

Uzbrojeni w podstawową wiedzę paleontologiczną uczestnicy wycieczki ruszyli trasą ścieżki edukacyjnej, na której zobaczyli ponad 70 gatunków mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie wykonane w skali 1:1. Chwilę ochłody zapewniła wizyta w Prehistorycznym Oceanarium. Magia obrazu 3D pozwoliła stanąć oko w oko z m.in. Megalodonem, rybopodobnym Mozazaurem czy charakterystycznie uzębionym Liopleurodonem.

W ramach akcji Lato z Biblioteką odbędzie się jeszcze jedna wycieczka – 23 sierpnia do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Szczegóły w Fili nr 2 na Ostrogu przy ul. Bielska 12.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here