O zioła znanych i nieznanych na spotkaniu w Górkach Śląskich

Bogactwo Ziół w Nędzy
- Działajmy lokalnie poprzez przywracanie tradycji zbierania ziół i wykorzystywania ich w naszym codziennym życiu- zachęcają organizatorzy projektu "Bogactwo Ziół w Nędzy".

W ramach trwającego od 1 lipca projektu „Bogactwo ziół w Nędzy”, odbył się kolejny wykład o ziołach. Pan Leon Wolnik w arcyciekawy sposób opowiedział o tych niezwykłych roślinach.

15 sierpnia odbył się kolejny wykład w ramach realizacji projektu „Bogactwo ziół w Nędzy”. Tym razem o ziołach, ich występowaniu, zastosowaniu i uprawie opowiedział nam Pan Leon Wolnik – mieszkaniec Zawady Książęcej – od lat uprawiający zioła, niezwykły znawca tematu, o których wie wszystko i te wiedzę potrafi przekazać w sposób arcyciekawy. Wykład odbył się w ogrodowej scenerii pani Ireny w Górkach Śląskich, tam uczestnicy wykładu mogli również zaobserwować kolejne etapy zakładania ogródka zielarskiego. Projekt „Bogactwo ziół w Nędzy” powstał z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Projekt sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X”.

- reklama -

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here