Zwiedzanie zamku wraz z grą planszową „Na Raciborskim Szlaku”

zwiedzanie_i_gra_planszowa_2

Zwiedzanie dawnej siedziby Piastów to świetny sposób na poznanie dziejów raciborskiego zamku oraz historii kaplicy. W tym roku zwiedzanie można połączyć z dobrą zabawą grając w grę „NA RACIBORSKIM SZLAKU”.

– Podobnie jak w ubiegłych latach, placówki oświatowe mogą również w roku szkolnym 2018/19 korzystać z oprowadzania po zamkowych wnętrzach.  Chętne grupy będą mogły zagrać w grę planszową „NA RACIBORSKIM SZLAKU” – zachęca Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

– Zamek Piastowski w Raciborzu, to nie tylko wystawy stałe i czasowe to także miejsce, w którym możecie zagrać w grę planszową „Na raciborskim szlaku”. Grając dowiesz się z czego słynie Ziemia Raciborska. Zarówno mały jak i duży podróżnik z pewnością odnajdą w powiecie raciborskim coś dla siebie. Są tu urokliwe krajobrazy leśne, parki, rezerwat przyrody, meandrujące rzeki Odra i Ruda oraz rzadko spotykane zabytki i wyjątkowo ciekawe atrakcje. Są miejsca stworzone z myślą o dzieciach, ale i takie, które sprawią radość dorosłym. Wyruszając w podróż raciborskim szlakiem, gracz przemierzy je wszystkie. Rozpocznie tam, gdzie Polska się zaczyna – w Chałupkach, poznając najciekawsze zakątki powiatu, przeżywając liczne przygody w Raciborzu czy Rudach, pieszo, promem lub rowerem, dotrze do Pietrowic Wielkich – informuje Grzegorz Nowak z Punktu Informacji Turystycznej. Odwiedzając dawną siedzibę Piastów poznasz również raciborskiego księcia, przymierzysz szaty księżniczki, zostaniesz królem a nawet rycerzem a także zobaczysz zamkowy skarbiec pełen niespodzianek…

oprac./A/

fot. Zamek Piastowski w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here