Pacjenci zostali bez prądu. Awaria dotknęła także raciborski szpital

1

Wczorajszą nocną awarię zasilania odczuli mieszkańcy niemal całego powiatu raciborskiego. Przez ponad godzinę bez prądu zostali także pacjenci raciborskiego szpitala. Brak energii elektrycznej dotknął przede wszystkim sale chorych, w salach intensywnej terapii oraz na bloku operacyjnym działały bowiem generatory.

Lecznica posiada kilka systemów zabezpieczających. Dzięki własnemu zasilaniu prąd dociera do najważniejszych pomieszczeń i pozwala funkcjonować urządzeniom podtrzymującym życie.

- reklama -

Od wielu już lat dyrektor szpitala z Gamowskiej, co podkreślał wielokrotnie choćby na sesjach rady powiatu, zabiega o zakup nowego sprzętu, który w razie problemów z energią zadziała jeszcze wydajniej niż ten, którym placówka dysponuje obecnie. Niestety wciąż brakuje pieniędzy.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. erwin

    podobno jeden gostek, chciał rozkruszyć beton a Raciborzu. Zapomniał, że jak tak będzie młotem udarowym go kruszyć, może uszkodzić przewody wysokiego napięci. Tak to jest jak bez planów zabiera się do roboty. Dobrze, że nie uszkodził jakieś rury gazowej. Koszty społeczne mogły być większe…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here