17-latek chciał ukraść saszetkę z pieniędzmi. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

1

Policjanci z komisariatu w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 17-latka, który na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach usiłował, przy użyciu przemocy, dokonać kradzieży saszetki. Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pokrzywdzonego. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 25 września br. w Rudach na ulicy Dworcowej. Jak ustalili kuźniańscy śledczy 17-letni mężczyzna, bijąc po twarzy i używając gróźb, próbował dokonać kradzieży saszetki o wartości 80 złotych na szkodę 16-letniego pokrzywdzonego.

- reklama -

Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pokrzywdzonego. W wyniku zgłoszenia kuźniańscy policjanci przystąpili do działania i po kilku minutach zatrzymali mężczyznę związanego z przestępstwem.

Zatrzymany to 17-letni wychowanek ośrodka. Nastolatek od razu trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał już zarzut, a prokurator wczoraj, na wniosek kuźniańskich śledczych, zastosował w stosunku do niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz grozi mu do nawet 12 lat pobytu w więzieniu.

KPP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. miodzio

    Sprawca usiłowania dokonania kradzieży = niedoszły złodziej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here