To była taneczna uczta! Gala zespołu SKAZA 2018 w RCK [ZDJĘCIA]

Jak co roku, zespół taneczny SKAZA zaprosił na przeszło dwugodzinną galę. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury swoje umiejętności zaprezentowało dziś ponad 200 tancerzy i tancerek ze wszystkich grup wiekowych prowadzonych przez Manuelę Krzykałę, Denisa Chorego i Dariusza Moca.

Widzowie wypełnili salę RCK po brzegi. W sobotni wieczór odbył się pierwszy występ, powtórka jutro o tej samej porze. Warto dodać, że wydarzenie jest podsumowaniem sezonu artystycznego 2017/2018 oraz jubileuszem 7 lat działalności zespołu.

- reklama -

Zespół Taneczny SKAZA z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorem, choreografem i opiekunem zespołu od początku istnienia jest Manuela Krzykała, którą wspiera młody, zdolny tancerz i instruktor Denis Chory. Zajęcia z akrobatyki prowadzi Dariusz Moc.

Zespół obecnie składa się z solistów oraz kilkunastu grup , w których tańczy ponad 200 tancerzy od 6 do 45 roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak: taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny, street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych.

Bierze również udział w licznych pokazach, eventach, warsztatach itp. W tym roku zdobyli m.in. II miejsce w Otwartym Grand Prix Polski w Brzegu. SKAZA to nie tylko zespół taneczny to styl życia, pasja, energia, miłość do tańca, przyjaźnie i wielka SKAZ – owa rodzina.

Wojciech Kowalczyk

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here