170 km na dwóch kółkach. Uczniowie z Kuźni dotarli do Krakowa

0
wyprawa rowerowa Kuźnia Raciborska

Wyprawa rowerowa to pomysł na uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele z Kuźni Raciborskiej przemierzyli szlak Jury Krakowsko- Częstochowskiej, od Jasnej Góry po Krakowski Rynek.

Ponad 170 km rowerowych zmagań po malowniczych terenach, wzdłuż szlaku wyznaczonego przez ruiny zamków – Orlich Gniazd przejechali uczniowie i nauczyciele z Kuźni Raciborskiej. Mknąc przez Przez Dolinę Prądnika, Ojcowski Park Narodowy, Pieskową Skałę, w końcu dotarli na krakowski Rynek.

- reklama -

Głównym celem wyprawy było uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości. Nauczyciele kuźniańskiej szkoły a zarazem organizatorzy rajdu Wojciech Gdesz oraz Tomasza Jabłonka twierdzą, że najlepszą lekcją patriotyzmu jest poznanie z bliska polskiej przyrody, geografii i historii. Trudna rowerowa trasa, z pokaźna sumą przewyższeń, to też lekcja samodzielności, charakteru, postaw, które zwykliśmy nazywać obywatelskimi. Impreza ta to również integracja całego kuźniańskiego środowiska szkolnego – dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Autorem trasy i jej kierownikiem był Pan Grzegorz Żaczek – rodzic uczniów szkoły, na co dzień kolarz- amator. Organizację wyprawy wsparli: Państwo Jarosław Łuszcz i Klaudia Głubik, Pan Radosław Kasprzyk, Państwo Elwira i Łukasz Ogonowscy.

oprac. /A/

fot. Wojciech Gdesz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here