Noclegownia przy ul. Wiejskiej nie zostanie uruchomiona

0
Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA. schronisko ARKA N

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. W tym okresie Raciborskie Stowarzyszenie „TĘCZA” w sposób szczególny służy pomocą osobom bezdomnym. Niestety w tym roku nie zostanie uruchomiona funkcjonująca przy ul. Wiejskiej noclegownia.

1 listopada 2018r. tradycyjnie rozpocznie się najtrudniejszy dla osób pozbawionych schronienia, trwający do 31 marca 2019r. okres ochronny. W minionych latach w okresie tym Stowarzyszenie w ramach swych działań na rzecz osób bezdomnych prowadziło na terenie Raciborza – obok czynnego całorocznie ośrodka dla bezdomnych – również noclegownię.

- reklama -

Wprowadzone w ostatnim czasie regulacje ustawowe, mające na celu uporządkowanie funkcjonującego w Polsce systemu wsparcia osób bezdomnych, skutkują szeregiem nowych rozwiązań, które we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz oraz Starostwem Powiatowym w Raciborzu sukcesywnie są wdrażane. W aktualnych ramach prawnych nieprzerwanie realizowane jest m.in. zadanie własne Urzędu Miasta Racibórz w zakresie pomocy społecznej, obejmujące funkcjonowanie całorocznych ośrodków – Schroniska dla Bezdomnych „ARKA N” i Schroniska dla Kobiet Bezdomnych – które przystosowane są do zapewnienia schronienia i kompleksowego wsparcia 45 mężczyznom i 5 kobietom.

Pośród dotychczasowych form działania stowarzyszenia nie zostanie natomiast uruchomiona w minionych latach sezonowo funkcjonująca przy ul. Wiejskiej noclegownia. Urząd Miasta Racibórz pracuje aktualnie nad wprowadzeniem innych rozwiązań, które mają służyć wypełnieniu tej luki w przestrzeni działań pomocowych. O wynikach tych prac i podjętych przez władze miasta decyzjach będziemy informować na bieżąco.

oprac./A/

fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here