W Wodzisławiu Śl. powstaną specjalne ławki dla matek karmiących piersią

1
W Wodzisławiu Śląskim mają powstać specjalne, zadaszone ławki, w których matki będą mogły nakarmić piersią swoje pociechy. Fot.: materiały prasowe

Temat matek karmiących powraca jak bumerang w debacie publicznej. Jednym to przeszkadza, drudzy uważają, że to coś jak najbardziej naturalnego. Władze Wodzisławia Śląskiego postanowiły ułatwić życie tym drugim i w kilku miejscach miasta planują postawić specjalne zadaszone ławki dla matek karmiących piersią, gdzie oprócz nakarmienia dziecka, kobiety będą miały możliwość skorzystania z przewijaka dla swojej pociech.

Pierwsza ławka jest już na etapie produkcji. Pomysł włodarzy jest również szeroko konsultowany z mieszkańcami miasta, głównie z matkami. Ten niecodzienny rodzaj miejskiej, małej infrastruktury, częściowo zabudowany i zadaszony zapewniłby matkom odrobinę intymności i spokoju. Być może takie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które zawstydza widok karmiącej matki bądź je wręcz bulwersuje.

- reklama -

Z pytaniem o opinie na temat ławek zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do młodych mam, prezydent Kieca. – Czy sądzicie, że takie rozwiązanie się u nas sprawdzi? Jeśli tak, to gdzie najchętniej zobaczylibyście taką specjalną ławkę? – pytał Mieczysław Kieca. Jego pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem, nie tylko kobiet. Oczywiście zdarzaly się również komentarze krytyczne.

A Wy widzicie takie rozwiązanie w naszym mieście? Uważanie, że to dobry pomysł?

/EnDe/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Bezimienny

    Jak te miasto funkcjonowało tyle lat bez tego cuda???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here