
Mieszkańcy Siedlisk już wkrótce będą mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, a najmłodsi mieszkańcy miejscowości będą mieć nowe miejsce zabaw z licznymi atrakcjami.
Realizowane jest zadanie pn. „Budowa siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw w Siedliskach”. Przewidywany termin zakończenia prac to 15 października 2018 roku.Wykonawcą zadanie jest firma HELAX II Janusz Lasak z Kuźni Raciborskiej.
Zakres prac:
– budowa płotu panelowego w kolorze zielonym o wymiarach 123×250 i długości 45 mb
– budowa grilla kamiennego z granitu lub otoczaka
– budowa wiaty zgodnie z projektem (robocizna i materiał na dach po stronie wykonawcy)
– remont ławek
– wykonanie kostki brukowej, 47 m2
– ławy pod wiatę
– remont piaskownicy
– remont boiska z wymianą piasku, utylizacja opon stanowiące obrzeże boiska, remont słupków z nową lokalizacją
– remont istniejących drewnianych urządzeń
– rozścielenie piasku pod zjazdem linowym
– oświetlenie 2 szt. według ustaleń
– montaż urządzenia steper/ rower wykona firma Huse Sebastian Hulbój z Bielska Białej, termin realizacji do 15 października 2018 roku
– montaż urządzeń zjazdu linowego wykona firma Simba z Zemborzyce Tereszyńskie, termin do 15 listopada 2018 roku
– montaż urządzeń do placu zabaw ( ławeczki, dwie huśtawki typu tygrysek, konik, zestaw wspinaczkowy) wykona firma Croquet Sp. z o.o. Szczodrek, k./Wrocławia, termin do 25 listopada 2018 roku.
oprac./A/
fot. Urząd Gminy kuźnia Raciborska





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





