Kremówki, występy i konkurs – Dzień Papieski w Borucinie

Dzień Papieski w Borucinie

Osiemnasty już Dzień Papieski w Polsce przeżywany był w niedzielę 14 października 2018r. W Borucinie Obchody tego dnia rozpoczęły się od lekcje religii w ZSP, następnie odbyły się występy artystyczne i konkurs.

XVIII Dzień Papieski pod tytułem ,,Promieniowanie ojcostwa” w całym kraju był obchodzony 14.10.2018r. W Domu Kultury w Borucinie, jak od wielu już lat, odbyły się obchody tego dni. ,,Teatrzyk Niewielki” zaprezentował krótkie scenki o wielkim Polaku- Papieżu św. Janie Pawle II oraz etiudę teatralną „Kruk i lis” reżyserii Ireny Hlubek. Trzy dziewczynki z drugiej klasy zaśpiewały z okazji Dnia Nauczyciela, który w tym roku również przypadł w niedzielę – piosenkę dla nauczycieli pod kierunkiem Róży Buchcik.
W tym dniu nie zabrakło podczas występów możliwości nabycia jak co roku kremówek papieskich. Najbardziej jednak oczekiwanym momentem był rodzinny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

- reklama -

W konkursie laureatami zostali:

  • I miejsce Emilia Walek z klasy VII;
  • II Laura Walek z klasy VI;
  • III miejsce ex aequo zajęli: Amelka Holubek z klasy II, Natalia Zaremba z klasy
  • Emilia Jachim z klasy V;

Wyróżnienie specjalne zajęli: Melania Gliśnik z klasy II,. Marcelina Hanka z klasy IV i Piotr Wójcik z kalsy IV ,,a” ze Szkoły Podstawowej w Krzanowicach.
Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Ploch z klasy V.

Dzieci zostały sowicie nagrodzone m.in. kalendarzami, książkami o św. Janie Pawle II, obrazkami religijnymi i słodyczami.

oprac./R/

fot. MOK Krzanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj