Frelki z Karlusami. Pierwszy wspólny sukces zespołu z SP18 [ZDJĘCIA]

0
Frelki z Karlusami
Frelki z Karlusami

Do zespołu Frelki dołączyło dziesięciu Karlusów. Grupa ma już na koncie pierwsze sukcesy.

Z początkiem nowego roku szkolnego zespół Frelki ze Szkoły Podstawowej na 18 w Racoborzu przeszedł poważną metamorfozę – dołączyło do niego dziesięciu przystojnych Karlusów, tak więc nazwa zespołu musiała ulec zmianie. Pomimo tego, że chłopcy chętnie określali się mianem „Frela”, ostatecznie ustalono nową nazwę – Frelki z Karlusami”

- reklama -

Nowy sezon został otwarty „z przytupem” – młodzież przygotowała się do Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Tobie Polsko”. Eliminacje naszego okręgu konkursu odbyły się 15 października w murach Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Zespół „śpiewająco” przeszedł do finału konkursu, zyskując ogromne uznanie jury, które pochwaliło uczniów za prezencję, piękne wykonanie oraz fakt, że na przygotowanie mieli zaledwie miesiąc czasu. Młodzież zaprezentowała trzy pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „Rotę”.

W skład odnowionego zespołu wchodzą Frelki: Julia Kaleta, Estera Kurek, Małgorzata Starzyńska, Jagoda Szweda, Nicole Zielonka, Klaudia Butcher, Paulina Doleżych, Karolina Kosik, Karolina Koszany, Marta Obłąg, Magdalena Markiewicz, Wiktoria Wydmuch oraz solistki: Sara Groeger, Victoria Groeger, Weronika Bugla i Julia Mróz. Karlusy to: Patryk Biskup, Florian Ciemienga, Tobiasz Łuczywek, Beniamin Zajonz, Wiktor Bugla, Mateusz Iwanicki, Piotr Tham oraz soliści: Paweł Tomaszewski, Maciej Lorenz i Szymon Mystkowski.

Nowy skład zdążył się już zżyć ze sobą, ulubienicą wszystkich jest najmłodsza Sara nazywana pieszczotliwie „Maleństwem”. Obecnie zespół intensywnie przygotowuje się do finału konkursu, w czym na pewno pomogą trzydniowe warsztaty artystyczne na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, na które zespół wybiera się do Koszęcina w ostatni weekend października.

SP18

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here