Decyzja o wycięciu drzew na Warszawskiej, Wczasowej i w Parku Zamkowym

1
Wycinka drzew Racibórz

Urząd Miasta poinformował, że uzyskał decyzję na wycięcie 7 drzew zlokalizowanych w Parku Zamkowym i przy ulicy Warszawskiej.

W decyzji, którą wydało starostwo powiatowe zezwolono na wycięcie 4 topoli kanadyjskich (trzy znajdują się przy ulicy Warszawskiej, jedna topola w Parku Zamkowym) oraz wiązu pospolitego, dębu czerwonego oraz wierzby płaczącej. Wiąz, dąb i wierzba rosną w Parku Zamkowym. Zwrócono się z wnioskiem o decyzję na wycięcie tych drzew, dlatego że zagrażają one bezpieczeństwu ludzi. Wierzba płacząca jest martwym i znajduje się tuż obok placu, na którym stoi pomnik powstańców śląskich. Wiąz pospolity ma martwą koronę. Dąb czerwony cierpi z powodu daleko posuniętej próchnicy, która jest widoczna w pniu. W ten sposób osłabiona została statyka drzewa, którego korona jest mocno rozrośnięta. Podobnie jest z topolą kanadyjską, która rośnie przy placyku w Parku Zamkowym. Drzewo to zagraża bezpieczeństwu nie tylko ludzi, ale także mieniu i co nie mniej ważne – sąsiadującym drzewom. Wszystkie trzy topole kanadyjskie przy ulicy Warszawskiej i Wczasowej są drzewami martwymi. Zagrażają one bezpieczeństwu ludzi, mienia i innych drzew.

- reklama -

Wycinka drzew Racibórz

W zamian za 7 wyciętych drzew nasadzone zostaną 3 klony pensylwańskie, dąb szypułkowy, wiąz pospolity, buk pospolity, lipa holenderska i grab pospolity.

fot. raciborz.pl
oprac. /kc/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here