Tak wygląda piekło! Zobaczcie kontrolowany wybuch metanu [WIDEO]

Tak wygląda wybuch metanu w kopalni, w kontrolowanych warunkach.

Główny Instytut Górnictwa opublikował materiał wideo z kontrolowanego wybuchu metanu. Film został nagrany w doświadczalnej kopalni „Barbara” w Mikołowie.

Kontrolowany wybuch, w specjalnie przystosowanych do tego rodzaju doświadczeń warunkach, pokazuje, z jaką śmiercionośną siłą musieli się zmierzyć górnicy, którzy znajdowali się 800m pod ziemią, w czeskiej kopalni niedaleko Karwiny. W kilka chwil ogień niszczy wszystko na swojej drodze. Doskonale widać to na kadrach z zamontowanych w chodnikach kamer.

- reklama -

– Już słyszeliście o wypadku w czeskiej kopalni w Karwinie, gdzie w wyniku wybuchu metanu zginęli/zostali ranni górnicy. Trudno sobie wyobrazić jak wygląda taki wybuch, więc oto nagranie wykonane w kontrolowanych warunkach w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” w Mikołowie, część GIG – możemy przeczytać na Twitterze Meteo GIG.

Przypomnijmy, że do katastrofy doszło 20.12 w czeskiej Karwinie. W wyniku wybuchu metanu na poziomie 800m pod ziemią zginęło 13 górników. 12 z nich to obywatele Polski, pochodzący między innymi z Jastrzębia, Wodzisławia czy Chałupek. Oprócz tego 10 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. W momencie wybuchu znajdowali się oni w zaułkach chodnika, co uratowało im życie. Obecnie akcja ratownicza jest przerwana z powodu wysokiego stężenia niebezpiecznych gazów. Do tej chwili udało się wydobyć na powierzchnię ciała 3 górników. Nie wiadomo kiedy będzie można wydobyć ciała pozostałych ofiar.

/EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj