134 zarzuty dla 62-letniego kierowcy autobusu z Kuźni Raciborskiej

0
Pijanemu kierowcy autobusu z Kuźni Raciborskiej postawiono 134 zarzuty

Kuźniańscy kryminalni zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 62-letniemu kierowcy autobusu aż 134 zarzutów. Mężczyzna mimo sądowego zakazu, przez blisko rok przewoził pasażerów. Za popełnione przestępstwa 62-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Początek sprawy miał miejsce we wrześniu 2018 roku, po tym jak dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu, który wiózł dzieci. Badanie stanu trzeźwości 61-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego wykazało wówczas w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w ręce aspiranta sztabowego Sebastiana Sienkiewicza po informacji przekazanej przez zaniepokojonego świadka. Jak ustalili policjanci, pijany kierowca wcześniej stracił prawo jazdy i otrzymał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, jednak mimo to, wsiadł za kierownicę. Kuźniańscy kryminalni przyjrzeli się bliżej nieodpowiedzialnemu kierowcy i ustalili, że mężczyzna w okresie od października 2017 roku do września 2018 roku, lekceważył decyzję sądu i prowadził autobus wożąc mieszkańców na trasie Rudy – Kuźnia Raciborska – Rudy.

- reklama -

Kuźniańscy stróże prawa przedstawili 62-letniemu mieszkańcowi powiatu gliwickiego aż 134 zarzuty związane ze złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Podejrzany 62-latek przyznał się śledczym do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

publ.: /EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here