Zaloguj się na portal i zadbaj o zdrową dietę – nowy projekt Narodowego Funduszu Zdrowia

0
program nfz zdrowa dieta
Zdrowia dieta to główna idea projektu Narodowego Funduszu Zdrowia. Fot. pixabay.com

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował zupełnie nowe rozwiązanie dla wszystkich sympatyków zdrowej diety i zbilansowanego żywienia.

Serwis internetowy diety.nfz.gov.pl – bo o nim mowa – to rządowy projekt, który będzie dostępny dla każdego po założeniu konta użytkownika. Po rejestracji, w której udostępnimy podstawowe informacje, jak wiek, waga, wzrost czy płeć, portal wyliczy nasz wskaźnik BMI, dobowe zapotrzebowanie kaloryczne oraz szacunkową ilość energii niezbędnej do normalnego funkcjonowania organizmu. NFZ zaznacza, że informacje te są potrzebne jedynie do dopasowania jadłospisu i gwarantuje, że nasze dane nie zostaną udostępnianie.

- reklama -

Na ten moment NFZ przygotował trzy warianty diety DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), która została opracowana przez amerykański instytut rządowy National Heart, Lung nad Blood Institute. Dieta zyskała już dobrą opinię specjalistów i uwzględnia trzy warianty dotyczące dziennego zapotrzebowania na kalorie: 1200, 1500 i 1800 kcal.

strona nfz
Portal diety.nfz.gov.pl

Serwis oferuje demonstracyjną wersje programu, w której próbna dieta o dobowej wartości energetycznej 1200 kcal zostanie przekazana w formie 7-dniowego rozłożenia posiłków. Portal poza planem żywienia oferuje różne wskazówki dotyczące listy zakupów, zdrowych przekąsek i trików żywieniowych.

Wydaje się, że rządkowy projekt może przynieść obopólne korzyści. Profilaktyka i propagowanie zdrowego trybu życia jest znacznie tańsza niż leczenie społeczeństwa. My zaś jako użytkownicy możemy bez ograniczeń korzystać z serwisu i dbać o swoja formę.

Sprawdź diety.nfz.gov.pl

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here