Muzyczny gust raciborzan, czyli co mieszkańcy myślą o koncercie Kultu? [OPINIE]

8

Informacja o tym, że gwiazdą czerwcowych Dni Raciborza będzie legendarny zespół Kult z Kazikiem Staszewskim na czele spotkała się z entuzjastyczną reakcją większości komentujących. To zjawisko, jakiego nie doświadczyliśmy od bardzo dawna.

Wczoraj, tuż po konferencji prasowej prezydenta Dariusza Polowego, na naszym portalu ukazał się news o planowanym w ramach Dni Raciborza koncercie Kultu. Wiadomość w krótkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych tego dnia. Na profilu na FB osiągnęła spory zasięg oraz ponad 100 reakcji w formie komentarza czy „lajka”.

- reklama -

Dawno ogłoszenie gwiazdy dni miasta nie spotkało się z tak żywiołową reakcją raciborzan. W poprzednich latach na internetowych forach większość komentujących nie powstrzymywała się od złośliwych czy wręcz niecenzuralnych opinii na ten temat. Nie brakowało głosów, że miasto wydaje pieniądze na disco polo czy też „gwiazdy jednego sezonu”.

Wielu tęskniło za czasami, gdy na placu Długosza można było usłyszeć prawdziwe ikony polskiej sceny muzycznej. Wygląda na to, że w tym roku tradycja ta na nowo zagości w Raciborzu, za sprawą koncertu Kultu. „W końcu coś ciekawego”, „Marzyłem o tym od ponad 20 lat!”, „Kult. Potrzeba naprawdę dużo miejsca” – w takim tonie wybór gwiazdy dni miasta oceniają internauci.

/eu/

- reklama -

8 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here