O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece
O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece

W zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział do tej pory ponad 300 uczniów z Raciborza i powiatu.

5 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Raciborska Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęła obchody tego ważnego wydarzenia już pod koniec stycznia, przeprowadzając liczne lekcje biblioteczne. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 300 uczniów z Raciborza i powiatu.

- reklama -

Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Raciborska biblioteka tradycyjnie włączyła się w obchody DBI, organizując zajęcia edukacyjne obejmujące różnorodne tematy – m.in. bezpieczeństwo w sieci, hejt czy wpływ Internetu na nasz wizerunek. Młodsze klasy obejrzały specjalnie przygotowane prezentacje i filmiki dostosowane do wieku i tematu konkretnych zajęć. Były też gry i zabawy oraz słodkie niespodzianki dla najbardziej aktywnych. Młodzież podjęła się głównie dyskusji na temat, będący w ostatnim czasie na topie, a mianowicie mowy nienawiści.

– Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem tymi tematami ze strony szkół, dlatego lekcje będą na pewno kontynuowane – mówi Marzena Mróz, kierownik Eureki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here