Wytapianie złota w raciborskiej bibliotece, czyli Poradnik Zawodowy dla najmłodszych

poradnik zawodowy biblioteka raciborz (13)wyr
Podczas zajęć dzieci mogły wcielić się w rolę złotnika

W ramach ferii zimowych raciborska biblioteka organizuje wiele atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest poradnik zawodowy, podczas którego dzieci poznają zasady pracy w różnych dziedzinach.

Tym razem dzieci dowiedziały się czym zajmuje się jubiler i jak wygląda jego warsztat pracy na co dzień. O swojej działalności opowiadał Grzegorz Kawalec- złotnik, aktualnie pracownik raciborskiej biblioteki. Zaproszony gość przyniósł ze sobą mnóstwo ciekawych narzędzi do obróbki ręcznej, dzięki którym na żywo pokazał na czym polega jego praca. Zajęcia były tym bardziej ciekawe, że każdy maluch miał szansę spróbować swoich sił np. grawerując litery na obrączce.

- reklama -
poradnik zawodowy biblioteka raciborz (7)
Zajęcia ze złotem i srebrem były dla dzieci ogromną atrakcją

Najwięcej emocji wzbudziło jednak wytapianie złota i srebra oraz awaryjne rozcinanie obrączki na palcu. Na koniec wszyscy mieli okazję wcielić się w rolę jubilera i zaprojektować własną biżuterię: na rysunkach pojawiły się m.in. kolie, naszyjniki, kolczyki i wisiorki.

– Na półmetku ferii zimowych, w piątek zapraszamy na spotkanie z zawodem bibliotekarza. Będzie to również niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pomieszczeń biblioteki na co dzień niedostępnych dla czytelników – zaprasza Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/fot. MiPBP w Raciborzu, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here