Załóż Internetowe Konto Pacjenta i przeglądaj swoją dokumentację medyczną

0
Internetowe Konto Pacjenta pozwoli nam przeglądać swoją historię choroby

Jedną z najbardziej popularnych e-usług jest możliwość wysłania pism ogólnych do urzędu. A od niedawna obywatele posiadający Profil Zaufany mogą również korzystać z Internetowego Konta Pacjenta.

– Ostatnie lata to dynamiczny rozwój usług e-administracji publicznej. Polacy przekonali się, że cyfryzacja ułatwia życie, a sprawy urzędowe można załatwiać z domu, bez wizyt w urzędach – mówi minister Marek Zagórski podczas dzisiejszego briefingu prasowego zorganizowanego w siedzibie resortu cyfryzacji. – Miarą satysfakcji jest sukcesywnie wzrastająca liczba wykorzystywanych e-usług. Tworzymy je zgodnie z potrzebami obywateli, w tym osób z niepełnosprawnościami – dodaje.

- reklama -

Internetowe Konto Pacjenta to wygoda dla pacjenta, ale też cenne źródło informacji dla lekarza. Każdego dnia do platformy e-zdrowia trafia informacja o 2 milionach wydanych leków, do której dostęp możliwy jest właśnie przez IKP lub aplikację gabinetową. – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Profil Zaufany – Twój internetowy podpis

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe online bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu m.in.: złożysz wniosek o wydanie dowodu osobistego, zarejestrujesz on-line narodziny dziecka, sprawdzisz swój e-PIT, sprawdzisz swoje punkty karne, sprawdzisz, czy auto, które chcesz sprowadzić z zagranicy nie było złomowane (Historia Pojazdu), złożysz i sprawdzisz dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US, złożysz wniosek o rejestrację działalności gospodarczej, zgłosisz utratę dowodu osobistego, wystąpisz o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskasz odpis aktu stanu cywilnego.

Profil Zaufany możesz założyć na dwa proste sposoby:

 – za pośrednictwem bankowości elektronicznej

 – na stronie pz.gov.pl a następnie potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym.

SPRAWDŹ, JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY

Dzięki Profilowi Zaufanemu nie musisz już iść do urzędu, by złożyć pismo: wniosek, podanie, zażalenie, żądanie, czy wyjaśnienie.

Wizytę w urzędzie i stanie w kolejce zamień na chwilę przed komputerem. Możesz je wysyłać bezpłatnie m.in. do urzędów gmin, starostw, urzędów centralnych, urzędów skarbowych, szkół publicznych, czy publicznych zakładów opieki zdrowotnej – czyli instytucji, który mają elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP. – Polacy bardzo chętnie korzystają z tej możliwości – mówi minister Marek Zagórski. – Tylko w 2018 r. tą drogą wysłali do urzędów niemal 1,5 miliona pism, a to oznacza 125 tysięcy pism w miesiącu – dodaje.

Pamiętaj, że pismo ogólne piszesz, jeśli:

 – chcesz się skontaktować z danym urzędem,
– przepisy umożliwiają wysłanie pisma przez internet,
– nie ma specjalnego formularza do załatwienia twojej konkretnej sprawy.

SPRAWDŹ, JAK WYSŁAĆ PISMO OGÓLNE

Internetowe Konto Pacjenta – szybki i łatwy dostęp do danych medycznych

Profil Zaufany umożliwia również korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta. IKP to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych. W jednym miejscu znajdziesz:

 – informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich,
– informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów  – leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta daje Ci szereg nowych możliwości:

 – otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
– otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość.
– upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o stanie Twojego zdrowia.
… a już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną

Każdy z nas może założyć Internetowe Konto Pacjenta na portalu pacjent.gov.pl – do czego wszystkich Państwa zachęcam. Założenie IKP trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński

SPRAWDŹ, JAK UZYSKAĆ DOSTĘP DO INTERNETOWEGO KONTA PACJENTA

publ.: EmZet

#MZ

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here