Krzysztof Żychski wybrany nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

9
Błędy w ofertach konkursowych. Urząd wzywa uczestników konkursu do uzupełnienia braków
Błędy w ofertach konkursowych. Urząd wzywa uczestników konkursu do uzupełnienia braków

To przedsiębiorca, właściciel firmy Krymar z Ostroga, który nie ma jak na razie doświadczenia samorządowego. Właśnie o takiego człowieka chodziło prezydentowi Polowemu, gdy mówił o „nieuwikłanym i świeżym spojrzeniu” na sprawy oświatowe. Nowy naczelnik zastąpi odchodzącego z tego stanowiska Roberta Myśliwego.

Krzysztof Żychski nie był dotychczas osobą publiczną. Podczas wyborów prezydenckich pojawił się jednak na konwencji wyborczej Dariusza Polowego, a także zasiadał w Miejskiej Komisji Wyborczej z ramienia komitetu obecnego prezydenta Raciborza. O fotel naczelnika walczył z sześcioma osobami, których danych raciborski magistrat nie ujawnia.

- reklama -

Krzysztof Żychski ma 42. lata i jest raciborzaninem od urodzenia. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu, specjalizował się na kierunku Zarządzanie i Ekonomika Oświaty. Zawodowo jest przedsiębiorcą. Przez 20 lat prowadził własną działalność gospodarczą i zatrudniał prawie 30 pracowników. Prywatnie ma dwójkę dzieci i razem z ich mamą mieszkają w Markowicach.

Komisję konkursową przekonał swoją wizją prowadzenia wydziału. – Poza doświadczeniem zawodowym i kierunkowym wykształceniem, za panem Żychski przemawiało jego menadżerskie podejście do zadań wydziału oświaty – wyjaśnia prezydent Raciborza Dariusz Polowy. – Cieszę się, że w urzędzie pojawi się człowiek nowy, ze świeżym podejściem do rozwiązywania problemów – dodał.

W skład komisji, która wybrała nowego naczelnika wchodzili: Prezydent Miasta Dariusz Polowy (przewodniczący komisji), Sekretarz Miasta Tomasz Kaliciak (członek komisji) oraz Agnieszka Halota (członek komisji).

/eu/

- reklama -

9 KOMENTARZE

 1. Prezydent szukał człowieka bez doświadczenia i wiedzy w obszarach, którymi ma zarządzać. Skoro jak twierdzi prezydent to ma być atut to dlaczego nie wpisano takiego kryterium do wymagań w ogłoszeniu o konkursie na to stanowisko? Nie zgłaszali by się wtedy: były kurator wojewódzki doktor, nauczyciele czy urzędnicy.

 2. pan prezydent wprowadza swoich ludzi…..ale można to robić dyskretniej, tak, żebyśmy my, ciemni ludzie nie zauważyli. prezydent wydrukuje, naczelnik majty uszyje, za chwilę kogoś jeszcze wymienią i taka samopomoc chłopska będzie, jak to w kole gospodyń wiejskich.

 3. Teraz to dopiero są układy, kolesie nawet uprawnień nie mają. A jakie doświadczenie w samorządzie ? Zasiadał w Komisji Wyborczej ! No comments !

 4. Brawo Panie Prezydencie…..Ludzie nie związani i zabetonowani w branży widzą więcej i ten Pan poradzi sobie świetnie….Powodzenia…A kiedyś Myśliwy miał doświadczenie ???….Nie miał i go nie posiadł.

 5. Witam!

  Oby Ci ludzie znali się na rzeczy. Narazie z polityki Pana Polowego wynika, gdyż nowy pan prezydent za bardzo zmienia krzesła przesiadkowe. Gdyż przesadzanie starych lub wycinka nowych drzew, nie wróży dobrze przyszłości miasta, a raczej dezorientacji mieszkańców. Radzę! Zastanowić się nad zmianą polityki społecznej rodzinnej A przede wszystkim gospodarczej miasta Racibórz.
  Gdyż zaczynanie wielu tematów a nie konczenie ich do końca, to bardziej polityka pan Lenka.
  Niż obecnego Pana Włodarza naszego Miasta
  Pozdrawiam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here