„Wolna amerykanka” na skrzyżowaniu w Markowicach. W końcu dojdzie do tragedii [WIDEO]

13
Skrzyżowanie w Markowicach, zdaniem mieszkańców, jest bardzo niebezpieczne

Mieszkańcy Markowic od lat narzekają na brak kultury i łamanie przepisów przez kierowców na skrzyżowaniu ulic Olimpijczyka i Powstańców Śląskich. Jak to wygląda w rzeczywistości możecie zobaczyć na przesłanym nam filmiku.

W wielu wypadkach kierowcy jadący od ulicy Olimpijczyka, nie zważając na oznakowanie pionowe i poziome, wymuszają pierwszeństwo na pojazdach poruszających się od strony ul. Powstańców. Jednocześnie stwarzając zagrożenie dla osób, które chcą zjechać z ulicy Gliwickiej w kierunku ul. Powstańców Śl. – To skrzyżowanie to problem mieszkańców Markowic „od zawsze”. Co kilka minut można zauważyć pojazd, który wymusza pierwszeństwo, a jeszcze nigdy nie widziałem tutaj policji ani innych służb. Zamiast tego wolą stać przy prostej jak stół drodze i „łapać” kierowców za przekroczenie prędkości – mówi Samuel, autor przesłanego nam filmiku.

- reklama -

Rzecznik raciborskiej policji, Mirosław Szymański, twierdzi, że bardzo mało otrzymują sygnałów w tej sprawie od mieszkańców Markowic. – Oczywiście nie zbagatelizujemy tego zgłoszenia i będziemy się baczniej przyglądać sytuacji. Namawiam jednak, aby skorzystać z multimedialnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy z nas, anonimowo może oznaczyć miejsce, jego zdaniem niebezpieczne. Nie lekceważymy żadnego zgłoszenia – mówi rzecznik policji.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziemy na stronie policji. Można tam nie tylko zgłaszać problemy drogowe, ale również oznaczać miejsca w których przebywają bezdomni, spożywa się alkohol, a nawet gdzie prowadzone są nielegalne wyścigi samochodowe.

EmZet

- reklama -

13 KOMENTARZE

 1. Motocyklista dojeżdża dopiero do skrzyżowania, na które wjechało już auto widoczne z lewej strony. Nikt więc na nikim nie wymusił pierwszeństwa, za to motocyklista nie zatrzymał się przed znakiem STOP – a to jest poważne wykroczenie. Być może w innych przypadkach jest inaczej, ale ten film ilistruje tylko winę motocyklisty.

  • Kaj je dopiero stop?
   Ty stary cepie kery zdowol prawko za konsek wieprzowiny.
   Takie spierdoliny jak wy co niby maja prawko 40 lat powinni dawno je oddac..

   3/4 z was nie potrafi jezdzic
   Do kosciola na msza i nazot.

   Na stopie sie zatrzymal.
   A predkosc jego jest prawidlowa.

   Gorole z kroliczokow nigdy na motorkach nie jezdzili i maja pojecie nabrac i wysuć z taczki.

   Pozdro matoły

 2. Pewnego dnia kobieta się zdziwiła jak nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w tym miejscu pojazdowi uprzywilejowanemu jadącemu ul. Powstancow. To jej przerażenie w oczach bezcenne. To był jeden z wielu przypadków

 3. Kilka razy na tym skrzyżowaniu uniknelam stluczki przez takie wymuszanie i niejednokrotnie pokazywali mi palec na czole ze to ja ta głupia źle jadę.

 4. To może ja wrzucę filmiki jak tenże biedak na swej maszynie terroryzuje mieszkańców Markowic jeżdżac jak wariat? Samuelek jest uczniem 8 klasy, do zwracających mu uwagę odnosi się obrazoburczo, bo przecież tatuś to wszechwiedzący biznesmen i chłopczyk wychodzi z założenia, że wszystko mu wolno. Jaki ojciec taki syn. Jeżeli redakcja jest zainteresowana to zapraszam.

 5. Co Pan miał na myśli terroryzuje, bo nie wydaje mi się żeby coś niszczyl, robił akty wandalizmu. On jeździ tylko na motorze bo takie są jego zainteresowania a jak Panu to nie odpowiada to trudno, czasem każdy lubi sobie szybciej pojeździć. Niech pan wyśli ten filmik to Samuel Pana wyśle do sądu za nadużycie RODO. Pozdrawiam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here