Jest śledztwo w sprawie śmiertelnego zaczadzenia w Radlinie

Śmierć w wyniku zaczadzenia w Radlinie

Prokuratura rejonowa w Wodzisławiu Śląskim prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia w Radlinie. W wyniku zaczadzenia zmarła jedna osoba, a dwie zostały poszkodowane.

W Prokuraturze Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim zostało wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Zygmunta S. w dniu 27 lutego 2019 roku w Radlinie oraz nieumyślnego narażenia dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, poprzez niezapewnienie należytej wentylacji budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Stalmacha w Radlinie oraz drożności przewodów kominowych wskazanej nieruchomości, co w konsekwencji przyczyniło się do powstania ciągu wstecznego w kanałach wentylacyjnych tj. o czyn z art. 160 § 3 k.k. w zw. z art. 160 § 1 k.k.

- reklama -

Ze zgromadzonego dotychczas materiału wynika, że w dniu 27 lutego 2019 r., w domu jednorodzinnym położonym przy ul. Stalmacha w Radlinie doszło do zatrucia tlenkiem węgla trzyosobowej rodziny. Z poczynionych wstępnie ustaleń wynika, że dom nie posiadał prawidłowej wentylacji.

W dniu 28 lutego 2019 przeprowadzono sekcje zwłok zmarłego mężczyzny, w toku której zabezpieczono materiał do dalszych badań.

Postępowanie jest w toku.

publ.: EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj