O drzewach z Piotrem Sochą w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Spotkanie i warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą w bibliotece
Spotkanie i warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą w bibliotece

Raciborska biblioteka wybrała się na „wycieczkę” do lasu. Przewodnikiem był Piotr Socha – grafik, projektant, autor książek „Pszczoły” i „Drzewa”.

Drzewa najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Drzewo życia, drzewo ludojad i święty figowiec. Twórca bestsellerowych „Pszczół” – Piotr Socha 14 marca odwiedził Racibórz na zaproszenie raciborskiej biblioteki, aby opowiedzieć o niezwykłym świecie drzew i przeprowadzić warsztaty plastyczne. Kto mieszka w drzewach, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona? Co wspólnego z drzewami mają enty, Adam i Ewa, Robin Hood i Budda? Jak wygląda praca drwala i jakie budowle, instrumenty czy wehikuły można zrobić z drewna? Tego m.in. dowiedzieli się uczestnicy zajęć.

- reklama -

Na początku ilustrator omówił temat posiłkując się niezwykłymi, wielkoformatowymi tablicami, który powstawały przez prawie dwa lata na poczet książki. Mini wykład był oparty głównie na ciekawostkach związanych z drzewami, dlatego dzieci z zapartym tchem, a często wręcz z niedowierzaniem śledziły zmieniające się slajdy. No bo czy to nie fascynujące, że np. w ogrodzie botanicznym w Kalkucie w Indiach rośnie figowiec, który zajmuje powierzchnię boiska piłkarskiego i ma około 3700 pędów tworzących coś w rodzaju podpory? Po części teoretycznej przystąpiono do warsztatów plastycznych. Dzieci puściły wodze fantazji, tworząc duże i niezwykle barwne ilustracje. Wszystko to oczywiście z pomocą samego mistrza – Piotra Sochy.

Spotkania odbyły się w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii Publiczno-Szkolnej nr 5 na Płoni. Książki „Drzewa” i „Pszczoły” można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here