Ogólnopolski Konkurs Plastyczny w bibliotece rozstrzygnięty

konkurs raciborz biblioteka (3)wyr
Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z twórczością Wandy Chotomskiej. Na konkurs wpłynęło 249 prac.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom” wzięło udział 268 uczestników w wieku od 3 do 64 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz Radzionkowa, Bytomia, Brzeźna Szlacheckiego czy Rybnika.

- reklama -

konkurs raciborz biblioteka (8)

Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej. Najczęściej prezentowane były utwory „Kokoszki’, „Jacek i Agatka”, „Dziesięć bałwanków”, „Kurczę blade” czy „Spacer z psem”. Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

konkurs raciborz biblioteka (16)

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami. Finał uświetnił znakomity występ młodych aktorów z ZSP nr 2 w Ocicach pod kierunkiem pani Anny Płonki. Najbardziej znane wiersze Wandy Chotomskiej w ciekawych aranżacjach rozbawiły zarówno dzieci, jak i rodziców.

konkurs raciborz biblioteka (20)

– Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace można oglądać w naszej bibliotecznej Galerii GAWRA przy ul. Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – tutaj

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here