Krzysztof Pławecki spotkał się z uczniami w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Krzysztof Pławecki
Krzysztof Pławecki

W trakcie spotkania w bibliotece młody autor opowiedział dzieciom o tym, jak powstała „Niekrólewska wyprawa” – od pomysłu aż po sam proces wydania.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiła uczniów raciborskich szkół podstawowych na „Niekrólewską wyprawę”. Przewodnikiem był sam autor – pochodzący z Radlina student prawa Krzysztof Pławecki.

- reklama -

Wszystko zaczęło się od 5-letniej siostry Hani, dla której Krzysztof Pławecki chciał napisać krótką bajkę. Pisanie jednak tak bardzo wciągnęło mieszkańca Radlina, że powstała książka. I to w dodatku książka niezwykła, bo napisana w całości 16-zgłoskowcem. W trakcie spotkania w bibliotece młody autor opowiedział dzieciom o tym, jak powstała „Niekrólewska wyprawa” – od pomysłu aż po sam proces wydania. Zaprezentował także fragmenty opowieści o królu Janie i tajemniczej księdze, prezentując przy tym ciekawe ilustracje Katarzyny Winkler zachęcające do czytania. Uczniowie otrzymali w prezencie kolorowanki oraz zakładki do książek. Autor „Niekrólewskiej wyprawy” odpowiadał także chętnie na pytania publiczności, a na koniec podpisywał swoje książki.

„Niekrólewską wyprawę” Krzysztofa Pławeckiego można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here