Kto zostanie nowym dyrektorem OSiR? Mamy nieformalną listę kandydatów

Nieoficjalnie, pięciu kandydatów stanęło do konkursu o fotel dyrektora raciborskiego OSiR

Zakończył się nabór kandydatów na stanowisko nowego dyrektora OSiR. Już niedługo komisja konkursowa rozstrzygnie kto nim zostanie.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów.
Po głośnym i mocno krytykowanym przez środowisko sportowe zwolnieniu przez prezydenta D. Polowego – Krzysztofa Borkowskiego – przyszła pora na kogoś o „świeższym spojrzeniu”. Właśnie kogoś takiego szuka prezydent miasta. Czy taką cechę posiada ktoś z niżej prezentowanych?

- reklama -

Dane kandydatów startujących w konkursie nie są podawane do wiadomości publicznej. Nie jest jednak problemem dotrzeć do tych informacji, gdyż środowisko sportowe żyje nimi od dłuższego czasu. Informacje jakie podajemy są nieoficjalne i pochodzą ze źródeł związanych z magistratem, jak i środowiskiem sportowym.

Dariusz Tkocz, obecny zastępca zwolnionego niedawno Krzysztofa Borkowskiego, od lat związany jest z raciborskim ośrodkiem sportu. Jego decyzja o starcie w konkursie wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Ma do tego merytoryczne i realne przygotowanie, poprzez wykonywanie dotychczasowych obowiązków.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa jednym z kandydatów jest Cezary Raczek – od lat związany ze światem tenisa ziemnego. Przedsiębiorca był, swojego czasu, również kanclerzem na raciborskiej PWSZ.

W kuluarach mówi się również, że do konkursu stanęły dwie kobiety. Jedną z nich jest Magdalena Czech-Majer – była wieloletnia urzędniczka raciborskiego ratusza. W przeszłości startowała również, bez powodzenia, na stanowisko sekretarza gminy Pietrowice Wielkie.

Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że drugą kobietą ubiegającą się o fotel dyrektora OSiR jest Katarzyna Teodorowicz. Była ona kandydatką do Rady Miasta z ramienia KWW TAK! Roberta Myśliwego. Niestety nie uzyskała mandatu. Związana jest z radą rodziców w SP15.

Wśród działaczy i zawodników Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej mówi się, jakoby kolejnym kandydatem na wolne stanowisko przy Zamkowej był Paweł Król – obecny prezes RLPS. Zawodowo związany jest z RAFAKO. Do tej pory dał się poznać jako sprawny organizator turniejów i zwodów siatkarskich.

W przeciągu kilku dni dowiemy się, jaki będzie werdykt komisji konkursowej, w której poza prezydentem miasta, zasiadło dwóch wiceprezydentów – Michał Fita i Dominik Konieczny.

EmZet

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A ja nie wiem kto dostanie „tę koronę”? Poza tym piszesz o tej koronie z bakterią legionelli? Przez którą to bakterię aquapark był zamknięty? Bo ktoś nie potrafił o to zadabać!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here