Projekt raciborskiej biblioteki z dofinansowaniem MKiDN

0
projekt ministerstwo biblioteka
Finał projektu zaplanowano na listopad.

Projekt „Od przedszkola do książkowego mola” ma na celu wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną, w szczególności dzieci z Przedszkola nr 10 oraz Przedszkola nr 2, które są partnerami zadaniami.

Edyta Jungowska, Justyna Styszyńska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak i wielu innych znanych i lubianych pisarzy dla dzieci odwiedzi już wkrótce Racibórz na zaproszenie raciborskiej biblioteki, która po raz kolejny może pochwalić się otrzymanym dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zakłada organizację różnorodnych wydarzeń promujących czytelnictwo m.in cyklu spotkań i warsztatów z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci, rodzinnego turnieju wiedzy czy spotkania dla rodziców i dzieci „Mamo, Tato poczytaj mi książkę”.

- reklama -

Organizatorami i gospodarzami poszczególnych działań jest Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Publiczno-Szkolna nr 5 w dzielnicy Płonia. Projekt rozpoczął się w marcu warsztatami z ilustratorem książek „Drzewa” i „Pszczoły” Piotrem Sochą. Finał zaplanowano na listopad br. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/MiPBP w Raciborzu publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here