Czterech pijanych kierowców zatrzymali raciborscy policjanci. 33-latek rekordzistą

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego
Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 prom. alkoholu w organizmie.

W długi miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili czterech nietrzeźwych kierowców.

Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 33-letni mężczyzna miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata więzienia.

- reklama -

W sobotę 20 kwietnia br. dzięki wzorowej postawie świadka raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na DK 45 ujął kierowcę, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierujący audi poruszał się całą szerokością jezdni. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróży prawa, którzy około godziny 19:50 zatrzymali ujętego 33-letniego mieszkańca województwa opolskiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 33-latek po przebadaniu alkomatem w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.

W związku z powyższym Policja ponownie „APELUJE” do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla! Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po.

publ.: EmZet

#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here