Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego w SP 18 [ZDJĘCIA]

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego w SP 18
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego w SP 18

Do finału zakwalifikowało się 18 najlepszych szkół z województwa śląskiego, w tym trzy raciborskie: SP18, SP13 i SP1.

15 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego „The Globe”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.  Do finału zakwalifikowało się 18 najlepszych szkół z województwa, w tym trzy raciborskie: SP18, SP13 i SP1.

- reklama -

Test konkursowy opracowała dr Ewa Gieroń-Czepczor z Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. W trakcie trwania konkursowych zmagań opiekunowie finalistów uczestniczyli w szkoleniu metodycznym poprowadzonym przez Dorotę Strumińską z wydawnictwa Oxford University Press.

W tegorocznym konkursie najlepszym okazał się Maciej Bednarski (SP 18 w Raciborzu, opiekun: Aldona Piszczan). Na II miejscu uplasowała się Natalia Skupień (SP 25 w Bielsku-Białej, opiekun: Katarzyna Drzewiecka), natomiast III miejsce zajęła Amelia Wysocka z SP w Rudach (opiekun: Anita Zawada).

Sponsorami tegorocznych nagród byli: firma komputerowa Ostróg Net, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz, Wydawnictwo Oxford University Press, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 18, Sklep zoologiczny ZOO-MAR, Rafako S.A, Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko S.A., Księgarnia Sowa w Raciborzu oraz firma Pivexin Technology.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele j. angielskiego SP18 – Ewa Folęga i Magdalena Podhajska.

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here