Strażnicy miejscy jednak bez samochodu hybrydowego. „Gaz” wyjdzie taniej

Raciborska straż miejska prowadzi kontrole palenisk
Raciborska straż miejska jednak nie pojeździ samochodem hybrydowym. fot.: archiwum

Straż miejska w Raciborzu miała otrzymać samochód hybrydowy. Jego zakup miał być dofinansowany ze środków WFOŚ. Tak się niestety nie stanie, gdyż pojazd wyposażony w instalację gazową wychodzi taniej, nawet bez dofinansowania.

Jeszcze w marcu miejscy urzędnicy informowali, że starają się o pozyskanie dotacji do zakupu samochodu z napędem hybrydowym, który miałby być na wyposażeniu raciborskiej straży miejskiej. Pojazd miał kosztować 110 tys. zł, z czego 40 tys. miało pochodzić z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- reklama -

Tak się jednak nie stanie. Raciborski magistrat postanowił nie korzystać z dofinansowania. O powody takiej decyzji dopytywał na ostatniej komisji radny miejski Marcin Fica. -Okazało się, że dotacja WFOŚ dotyczy jedynie układu napędowego pojazdu, a nie całego samochodu. Po przeliczeniu wszystkich kosztów związanych z zakupem samochodu hybrydowego doszliśmy do wniosku, że taniej będzie kupić pojazd z instalacja gazową. Przyniesie to oszczędności rzędu 10 tys. zł dla budżetu – odpowiedział radnemu prezydent Dariusz Polowy. – Wychodzi na to, że taniej kupić samochód z instalacją gazową bez dofinansowania, niż hybrydę z dotacją WFOŚ – wytłumaczył prezydent.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowy samochód miałby trafić do raciborskich strażników.

EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here