Pięknie jak w… Raciborzu – bratki, stokrotki i tulipany zdobią miasto [ZDJĘCIA]

0
W bieżącym roku posadzono na terenach parków, skwerów i zieleńców 6800 roślin wiosennych (bratki, stokrotki) i 390 bylin, i roślin cebulowych.

Idąc z pracy do domu zdarza Ci się przysiąść na ławeczce w Parku Roth? A może wolisz ukryć się na chwilę w osłoniętym z każdej strony drzewami zielonym placyku z pomnikiem Moniuszki? Oddział Zieleni Miejskiej w Raciborzu dba by w mieście było kolorowo, wiosennie i przyjemnie.

Oddział Zieleni Miejskiej prowadzi prace, które polegają na bieżącym sprzątaniu poboczy dróg, koszeniu trawników,  pielęgnacji drzewostanów, usuwaniu drzew chorych i zagrażających bezpieczeństwu, obsadzaniu i pielęgnacji kwietników, rabat kwiatowych, jesiennym sprzątaniu liści itp.

- reklama -

W bieżącym roku posadzono na terenach parków, skwerów i zieleńców:
–  6800  roślin wiosennych (bratki, stokrotki)
–  390   bylin i roślin cebulowych.

Na terenach pasów zieleni przydrożnej:

– 1150 szt. roślin wiosennych (bratki, stokrotki).

Rośliny są zasilane wodą w zależności od potrzeb i panujących warunków pogodowych oraz wilgotności podłoża, począwszy od ich posadzenia w III dekadzie kwietnia do bieżącego tygodnia.

W budżecie miasta na 2019 r. przewidziano kwotę: 105 500 zł brutto (97 tyś. zł brutto – zieleń parków, skwerów i zieleńców, 8,5  tyś. zł brutto – zieleń przydrożna).

Kwota ta obejmuje m.in. zakup sezonowych roślin ozdobnych (wiosennych i letnich), przygotowanie podłoża na kwietnikach, w donicach, kasetonach, rondach i wazach oraz zabiegi pielęgnacyjne w okresie sezonu, w tym również podlewanie.

EnDe

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here