Miasto kupi działkę za 120 tys. zł w Brzeziu

0
Pomysł zakupu działki był bardzo mocno oprotestowany przez opozycyjnego radnego Eugeniusza Wyglendę podczas Komisji Gospodarki

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, zapadała decyzja o zakupie działki przy kościele w Brzeziu. Ma na niej powstać parking. Mimo burzliwej dyskusji podczas obrad Komisji Gospodarki, nikt z radnych nie zgłosił sprzeciwu podczas sesyjnego głosowania.

Wartość działki o powierzchni 0,2075 ha oceniana jest na 120 tys. zł. Raciborski ratusz planuje w tym miejscu wybudować parking, z którego będą mogły korzystać osoby odwiedzające świątynię w Brzeziu, a tych może z biegiem czasu przybywać, choćby ze względu na  proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Marii Dulcissimy Hoffmann.

- reklama -

Pomysł zakupu działki był bardzo mocno oprotestowany przez opozycyjnego radnego Eugeniusza Wyglendę podczas Komisji Gospodarki. Jego zdaniem miasto nie powinno kupować działki kościołowi w „prezencie”. Przewodniczący Rady wyjaśnił, że na parkingu powstanie również plac zabaw dla dzieci. Radny Rycka widziałby tam z kolei miejsce na boisko dla dzieci z nieodległej szkoły.

Ostatecznie uchwała została przegłosowana znaczącą większością głosów. Jedynie Eugeniusz Wyglenda i Henryk Mainusz postanowili się wstrzymać.

EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here