Wodzisław Śl.: Nie napijemy się piwa pod chmurką – przynajmniej na razie

0
Strefa legalnego picia pod chmurką, według dotychczasowych planów, miała powstać na terenie grilli w Rodzinnym Parku Rozrywki. Fot. freepik

Głosowanie w sprawie strefy legalnego picia miało odbyć się podczas sesji rady miasta 29 maja. Uchwała została jednak zdjęta z porządku obrad.

Z inicjatywą stworzenia w Wodzisławiu Śląskim strefy legalnego spożywania alkoholu na świeżym powietrzu wyszło stowarzyszenie Wodzisław 2.0. Złożono wówczas petycję w sprawie wyznaczenia w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” strefy, w której mieszkańcy mogliby spożywać do 21:00 napoje z zawartością alkoholu do 12 %. Petycja zebrała 746 podpisów mieszkańców. Poprali ją również radni, co zobligowało prezydenta Mieczysława Kiecę do przygotowania projektu uchwały. Odbyły się także konsultacje społeczne, na których głos zabrali przedstawiciele różnych środowisk społecznych i zawodowych.

- reklama -

Więcej w temacie tutaj – Browarek w parku, w biały dzień? W Wodzisławiu trwają konsultacje

Głosowanie w sprawie miało odbyć na sesji rady miasta 29 maja, jednak w jej trakcie przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak zaproponował zdjęcie uchwały z porządku obrad. Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 już wcześniej apelowało o takie działanie. W liście otwartym do prezydenta zasugerowano wykorzystanie e-votingu w celu uzgodnienia miejsca strefy piwa pod chmurką. – Sugerujemy wycofanie jej spod głosowania i wykorzystanie e-voitingu do wyznaczenia strefy w miejscu wskazanym przez mieszkańców – pisano w liście.

Wniosek o zdjęcie uchwały z porządku obrad zdobył większość, a więc głosowanie nie odbyło się. Temat strefy legalnego picia pod chmurką w Wodzisławiu Śląskim został odłożony w czasie, a ta – póki co- nie powstanie.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here