Browarek w parku, w biały dzień? W Wodzisławiu trwają konsultacje

W Wodzisławiu być może będziemy mogli się napić legalnie piwa "pod chmurką" fot.: pixabay.com

Trwają konsultacje projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych. To już kolejne, m.in. po 1. Wodzisławskiej Debacie Społecznej, działanie dotyczące picia pod chmurką na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Przypomnijmy, podczas jednej z ostatnich sesji Rada Miejska przyjęła petycję odnośnie do umożliwienia swobodniejszej dystrybucji alkoholu na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. W związku z tym prezydent miasta został zobowiązany do przygotowania stosownego projektu uchwały w tej sprawie.

- reklama -

Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego uwzględniła w całości petycję, która wpłynęła do Rady 12 września 2018 r., dotyczącą wprowadzenia na terenie RPR strefy z odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych o zawartości alkoholu do 12% do godziny 21:00, obejmującej teren rekreacyjny ze stolikami i grillem. W uzasadnieniu Rada Miejska stwierdziła, iż proponowana strefa z odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych znajduje się w terenie bezpiecznym, nowoczesnym, monitorowanym, zaopatrzonym w kosze na śmieci, co miałoby wpływać na pozytywne i odpowiedzialne zachowanie przebywających tam osób.

– Zapraszamy do składania opinii i uwag odnośnie do przedmiotu konsultacji w formie pisemnej do 6 maja 2019 r., poprzez Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta, do naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich (ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski) lub drogą elektroniczną na adres [email protected] Powinny one zawierać odniesienie do konsultowanego dokumentu (nazwa dokumentu, art., paragraf itd.) wraz z uzasadnieniem i propozycją zmian, a także nazwę organizacji i dane osób upoważnionych do reprezentowania – informują wodzisławscy urzędnicy.

Komórką odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

Do pobrania:

ogłoszenie w sprawie konsultacji uchwały – kliknij tutaj

projekt uchwały – kliknij tutaj

EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here