Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych z wizytą u raciborskich policjantów

0
Podczas wizyty goście dowiedzieli się na czym polega praca funkcjonariuszy. fot. KPP Racibórz

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

9 lipca dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu spędzająca czas w ramach półkolonii odwiedziła raciborskich policjantów. Podczas wizyty goście dowiedzieli się na czym polega praca funkcjonariuszy. Goście mieli okazję również poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i zasiąść za kierownicą radiowozu.

- reklama -

Spotkania z dziećmi  i młodzieżą to dobra okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mimo, że trwają wakacje i dzieci mają wolne od nauki, funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych podczas obozów, kolonii czy na wiejskich świetlicach. Tym razem to uczestnicy półkolonii złożyli wizytę raciborskim policjantom.

W trakcie spotkania kom. Mirosław Szymański uczulał młodzież na konieczność prawidłowych zachowań podczas wakacyjnej beztroski. Przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie można zapominać podczas wypoczynku i zabawy nad wodą, w lesie czy na osiedlowym podwórku. Tłumaczył gościom dlaczego warto korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegał przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim wejdziemy do wody pamiętajmy by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu czy też bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjant rozmawiał z dziećmi o tym jak wygląda codzienność w mundurze. Zwiedzający mieli także  okazję posiedzieć za kierownicą radiowozu. To początek wakacji i przygód, które nas mogą spotkać. Zawsze jednak podczas dobrej zabawy pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. To ważne by po wakacjach wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich obowiązków. Dzieci do przedszkoli i szkół, a dorośli do pracy.

/KPP Racibórz, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here