Rybnik: 3 promile we krwi i 4 zakazy prowadzenia. 52-letni kierowca wreszcie zatrzymany

policja
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Mężczyzna jeździł w koło na rodzie w Rybniku. Po jego zatrzymaniu okazało się, że ma 3 promile alkoholu we krwi oraz 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policję o sytuacji poinformował świadek, który przekazał informacje o dziwnym zachowaniu kierowcy. Funkcjonariusze udali się od razu na ulicę Szczęść Boże. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący oplem na ulicy Krzyżowej nagle zatrzymał pojazd, następnie jeździł w koło na rondzie, po czym odjechał w kierunku ulicy Raciborskiej. Zgłaszający jechał za kierowcą osobówki, który ostatecznie zaparkował auto w rejonie ulicy Szczęść Boże. Mężczyzna oczekiwał na przyjazd mundurowych, a w tym czasie nieodpowiedzialny kierowca podjął próbę ucieczki i wszedł na klatkę schodową jednego z bloków.

- reklama -

Po dotarciu na miejsce policji okazało się, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu oraz 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był także poszukiwany przez wymiary sprawiedliwości. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Rybnik publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here