Lato z biblioteką: W poszukiwaniu niebieskiego koralika [ZDJĘCIA]

Lato z biblioteką: W poszukiwaniu niebieskiego koralika
Lato z biblioteką: W poszukiwaniu niebieskiego koralika

Bohaterką kolejnego spotkania w ramach „Lata z biblioteką” w Raciborzu była Karolcia.

Kto został szczęśliwym posiadaczem niebieskiego koralika? Czy spełnił on życzenia dzieci? Uczestnicy „Lata z biblioteką” spędzili niezwykły dzień z pełną radości i szalonych pomysłów Karolcią, bohaterką powieści Marii Krüger.

- reklama -

Rzadko kiedy 9-latka może wywołać taki galimatias! Karolci to się udało! Wszystko za sprawą niebieskiego koralika, który znalazła w szparze podłogi. Dziewczynka szybko przekonała się, że spełnia on wszystkie życzenia swego właściciela, ale musiała być bardzo uważna, bo chrapkę na niego miała też zła czarownica Filomena. I wtedy zaczęła się cała masa przygód! Podobnie było w bibliotece w trakcie kolejnych zajęć „Lata z biblioteką”.

Dzieci miały za zadanie m.in. odszukać błękitny koralik w Zaczytanym Ogrodzie, który następnie okazał się niezwykle pomocny podczas gry w chowanego (sprawiał, że można było stać się niewidzialnym!). Uczestnicy wykonali także z papieru słynne kapelusze cioci Agaty i niebieską kredką rysowały to, co chciałyby podarować innym.

– Przed nami ostatnie w lipcu spotkanie – tym razem z bohaterami Gwiezdnych Wojen. Zajęcia odbędą się we wtorek 30 lipca w godz. 11:00-14:00. Serdecznie zapraszamy – niech moc będzie z Wami! – zachęca biblioteka.

fot. MiPB w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here