Lato z raciborską biblioteką: Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Mosznej [ZDJĘCIA]

Lato z raciborską biblioteką: Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Mosznej

Wizyta w Mosznej idealnie podsumowała wcześniejsze podwójne zajęcia z Harrym Potterem.

Uczestnicy „Fantastycznego Lata z biblioteką” wybrali się na kolejną z zaplanowanych wycieczek i odwiedzili Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Zamku w Mosznej – idealnie podsumowując wcześniejsze podwójne zajęcia z Harrym Potterem.

- reklama -

Na początku fani książek J.K. Rowling zostali przywitani przez czarownicę, która towarzyszyła im w zajęciach, przy okazji oprowadzając po terenie zamku i opowiadając jego historię. Jako pierwsza zaprezentowana została walka na miecze, a wszyscy chętni – w tym opiekunowie – mogli spróbować swoich sił i umiejętności.

Następnym etapem wędrówki było przydzielenie wszystkich uczestników do czterech domów: Ravenclaw, Slytherin, Hufflepuff i Gryffindor. Przydziału dokonała oczywiście Tiara Przydziału, która wzywała każdego po kolei do siebie i po krótkim namyśle ogłaszała, do którego domu uczestnik trafił. Każdy z „uczniów” dostał później szatę z herbem swojego domu. W tych strojach wszyscy ruszyli na kolejne zajęcia, lekcję eliksirów w kaplicy, w trakcie której młodzi czarodzieje dowiedzieli się, jak wyczarować deszczotwór (chmurę deszczową), rozjaśniacz (eliksir, który przez jeden dzień sprawiał, że wiemy i rozumiemy wszystko, ale potem wszystko zapominamy), ściemniacz (pomaga zapomnieć każde złe wspomnienie, które niestety po jednym dniu powraca) czy eliksir, dzięki któremu na jeden dzień stajemy się niepokonanym. Czarownica przewodniczka pokazała uczestnikom również zaklęcie „Memento” – które sprawiło, że ledwo zdmuchnięta zapałka zapaliła chusteczkę. Adepci magii byli pod ogromnym wrażaniem tego pokazu i pewnie długo go nie zapomną.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez Szkołę Magii była lekcja kaligrafii, podczas której każdy mógł wypisać sobie certyfikat uczestnictwa.

Następne zajęcia z cyklu „Fantastyczne Lato z Biblioteką” już w czwartek – tematem spotkania jest cykl książek „Magiczny domek na drzewie”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here