Rybnik: oszuści próbowali wyłudzić pieniądze przez telefon

0
Rybnik oszuści
Rybniccy policjanci otrzymali informacje o nieudanych próbach oszustwa Fot. pixabay

W Rybniku zgłoszono kilka prób wyłudzenia pieniędzy drogą telefoniczną. Oszuści podając się za członków rodziny informują o wypadku i proszą o przekazanie pieniędzy.

– W Rybniku znowu pojawiali się oszuści. Dzisiaj rybniccy policjanci otrzymali informacje o nieudanych próbach oszustwa, podczas których osoby podczas rozmowy telefonicznej usiłowały wyłudzić pieniądze – podali policjanci z Rybnika 7 sierpnia.

- reklama -

Oszuści praktykujący metodę na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” działają od wielu lat. Pomimo licznych zatrzymań w kraju przestępcy nadal praktykują tę metodę. Ważna jest zatem profilaktyka. – Apelujemy do opiekunów, dzieci i wnuków osób starszych, aby rozmawiali ze swoimi bliskimi o metodach działania oszustów. Prosimy przekazać seniorom informację, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom, a zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich najpierw sami zadzwonili do osoby, która miałaby mieć np. wypadek drogowy, aby upewnić się, czy ktoś nie próbuje ich oszukać – apeluje rybnicka policja.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here