Kolejami Śląskimi bezpłatnie na defiladę w Katowicach

0
Koleje Śląskie
Koleje Śląskie

W przyszły czwartek (15 sierpnia) czeka nas nie lada wydarzenie – odbędzie się defilada wojskowa w Katowicach, organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

W związku z tym uczestnicy uroczystości będą mogli odbyć bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w kierunku Katowic, jak i w drodze powrotnej z tego wyjątkowego wydarzenia.

- reklama -

Defilada 15 sierpnia w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli obserwować przemarsze poszczególnych jednostek mundurowych, którym będzie towarzyszył najnowocześniejszy sprzęt lądowy oraz powietrzny, jakim dysponują siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej również okazji żołnierze Wojska Polskiego zapraszają na piknik wojskowy, który odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym.

– Aby ułatwić mieszkańcom naszego regionu możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, wprowadzamy w dniu 15 sierpnia bezpłatne przejazdy naszymi pociągami. Przejazdy będą obejmować wszystkie obsługiwane przez nas linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane – podano na stronie Kolei Śląskich.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną infolinię Kolei Śląskich – tel.: + 48 32 428 88 88.

Koleje Śląskie Defilada

/KŚ publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here