Racibórz: O terminie odbioru odpadów przypomni telefon

Odpady
Odpady

– Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zapomnieć o terminie wywozu odpadów komunalnych spod twojego domu, jeśli nie zawsze wiesz, gdzie i jak zutylizować konkretny odpad, jeśli interesuje cię np. jakość powietrza – ta aplikacja jest właśnie dla ciebie – zachęca raciborski magistrat.

Urząd Miasta Racibórz z myślą o wygodnym i szybkim dostępie mieszkańców do informacji na temat gospodarki odpadami wdrożył usługę EcoHarmonogram.

- reklama -

– Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zapomnieć o terminie wywozu odpadów komunalnych spod twojego domu, jeśli nie zawsze wiesz, gdzie i jak zutylizować konkretny odpad, jeśli interesuje cię np. jakość powietrza – ta aplikacja jest właśnie dla ciebie – zachęca UM.

EcoHarmonogram to darmowa aplikacja mobilna, która przypomni o terminie wywozu odpadów oraz poinformuje o zmianie harmonogramu. Aplikacja posiada szereg funkcjonalności takich jak szczegółowe opisy, co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników/worków, szczegółowy opis gminnego PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi. Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi, gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad. Aplikacja EcoHarmonogram to również zbiór innych cennych informacji np. dotyczących aktualnej jakości powietrza w okolicy.

EcoHarmonogram jest darmową aplikacją do ściągnięcia na wszystkie trzy systemy operacyjne. Więcej informacji na temat aplikacji wraz z linkami do ściągnięcia aplikacji na stronie raciborz.pl/dla_mieszkancow/Eco_Harmonogram.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here