Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu

0
Mammografia
Mammografia

W Raciborzu zgłaszalność na badania profilaktyczne wynosi 35%, czyli poniżej średniej dla województwa śląskiego i samego powiatu raciborskiego.

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach po raz ostatni w tym roku organizuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla mieszkanek Raciborza w wieku 50-69 lat (tzn. urodzonych w latach 1950-1969), przy hipermarkecie Auchan w Raciborzu (ul. Rybnicka 97) w dniach 19, 20 i 23 września.

- reklama -

W Raciborzu zgłaszalność na badania profilaktyczne wynosi tylko 35% (tj. poniżej średniej dla województwa śląskiego oraz samego powiatu raciborskiego – informacje z NFZ).

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać ubezpieczone kobiety urodzone w latach 1950-1969, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Szczególnie zaproszone są panie, które w tym roku obchodzą 50. urodziny (bez względu na to, w którym miesiącu), czyli te, które po raz pierwszy mają możliwość wykonać bezpłatne badanie w ramach Programu Profilaktycznego.

Nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia adres zamieszkania czy zameldowania. Bez konieczności rejestracji telefonicznej. Wystarczy przyjść do mammobusu z dowodem osobistym w wybranym przez siebie dniu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here