Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Raciborzu
Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Raciborzu

Autor cyklu z komisarzem Mortką opowiedział publiczności o początkach swojej kariery pisarskiej, ale także zdradził szczegóły dotyczące poprzednich miejsc pracy, m.in. w tzw. wywiadowni gospodarczej.

Jego świąteczną tradycją jest lektura nowej powieści o Jacku Reacherze, pisze minimum 1000 słów dziennie i nie boi się trudnych tematów. Wojciech Chmielarz – autor serii kryminałów o komisarzu Mortce, cyklu gliwickiego i powieści „Żmijowisko” oraz „Rana” – spotkał się ze swoimi czytelnikami w raciborskiej bibliotece w ramach projektu realizowanego przez Księgarnię Sowa.

- reklama -

Złoty Pocisk, Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru za „Żmijowisko”, błyskawicznie sprzedane prawa do ekranizacji, „Rana” na antenie radiowej Trójki… Bez dwóch zdań – Wojciech Chmielarz jest na topie. A co było wcześniej? Autor cyklu z komisarzem Mortką opowiedział publiczności o początkach swojej kariery pisarskiej, ale także zdradził szczegóły dotyczące poprzednich miejsc pracy, m.in. w tzw. wywiadowni gospodarczej.

– Zawsze powtarzam, że dobra książka powinna być napisana albo o tym, co autor kocha, albo o tym, co go wku…a – skomentował w trakcie spotkania Chmielarz, zapytany o wyraźny skręt jego twórczości w stronę powieści obyczajowej, a także podejmowania trudnych tematów, jakimi są przemoc w rodzinie, szczególnie ta dotycząca dzieci i zło, które jest obecne między najbliższymi sobie ludźmi. Autor opowiedział także o kulisach pracy nad serialem „Żmijowisko”, który już jesienią ukaże się na antenie Canal Plus, szczególnie o pracy nad scenariuszem w duecie z Daną Łukasińską. Na koniec Chmielarz zdradził publiczności swoje pisarskie plany na przyszłość, obiecując kontynuację z komisarzem Mortką w roli głównej, a także zakończenie cyklu gliwickiego. Póki co wszystkie powieści Wojciecha Chmielarza można wypożyczyć w Wypożyczalni Głównej MiPBP oraz filiach bibliotecznych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z Sową w świat bohaterów literackich” realizowanego przez raciborską Księgarnia Sowa dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here